خانه / مقالات / آموزش چند نکته و ترفند جذاب در تلگرام Telegram

آموزش چند نکته و ترفند جذاب در تلگرام Telegram

آموزش چند نکته و ترفند جذاب در تلگرامTelegram

در این نوشته شما عزیزان را با برنامه تلگرام آشنا خواهیم کرد.در ادامه این مطلب به ترفندهایی جالب و جذاب از این نرم افزار خواهیم پرداخت.

با دقت به رشد روز افزون تعداد کاربران تلگرام خصوصا در کشور عزیوقت ایران و همین طور استقبال فوق العاده کاربران از مطالب تلگرامی؛ تیم آموزش اندروید سیتی تصمیم به ساخته مقاله ای کامل در خصوص ارائه ترفند ها و نکاتی ویِژه در خصوص ایـن مسنجر گرفت.لازم به ذکر هست احتما لا بعضی کاربران به دلیل کار کردن زیاد با ایـن برنامه بسیار از ایـن نکات را به صورت تجربی بلد باشند پس اشخاص فوق پیشرفته در دانلود برنامه تلگرام ایـن آموزش را نخوانند هر چند خواندن آن خالی از لطف نیست!

Image result for ‫همه چیز در باره برنامه تلگرام‬‎

:: توصیه می کنیم برای دسترسی کامل به تمام امکانات تلگرام؛ آخرین ورژن آن را از نوار زرد رنگ انتهای صفحه دریافت نمایید.

۱- مشاهده عکس های پروفایل قدیمی یک فرد در تلگرام :

برای ایـن کار ابتدا منوی تلگرام را باز بکنید و مورد setting را انتخاب نمایید.وارد زیر منوی contact شوید فرد مورد نظـر را انخاب بکنید و بر روی آن کلیک بکنید در صفحه باز شده بر روی عکس فرد لمس کنید تا پروفایل آن فرد گشوده شود در صفحه باز شده بر روی عکس فرد کلیک بکنید تا عکش فرد به صورت کامل باز گردد.اکنون در گوشه سمت چپ و بالا همچنین میتوانید تعداد عکس ها را ببینید و به راحتی برای مشاهده آن ها همچنین میتوانید با لمس به چپ و رهست عکس ها را مشاهده نمایید.

۲- روش ایجاد چت مخفی (Secret Chat) :

گهگاهی ضروری هست برای امنیت بیشتر و اطمینان خاطر از بخش سکرت چت به گفتگو با دوست ها بپردازیم.برای ایـن کار ابتدا بر روی لوگوی آبی رنگ قلم در گوشه سمت رهست و پایین صفحه لمس نمایید و از منوی باز شده  New Secret Chat را از لیست بالای  Contacts انتخاب نمایید.مخاطب مورد نظـر تان را برگزینید تا صفحه چت گشوده شود.

جذاب هست بدانید در ایـن محیط شما قادرید برای پیغام هایی که برای مخاطب خود می فرستید وقتی را معین بکنید؛ که بعد از آن وقت پیغام های شما از بین برود تا فرد مورد نظـر نتواند از پیغام ها سو استفاده نماید .برای ایـن منظور در همـان صفحه چت بر روی سه نقطه گوشه رهست و بالای صفحه لمس نمایید و مورد set self-destruct timer  تاچ نمایید و وقتی را برای حذف اتوماتیک پیغام ها انتخاب نمایید.

Image result for ‫همه چیز در باره زبات برنامه تلگرام‬‎

برای دانلود تلگرام کلیک کنید

۳- غیر فعال کردن دریافت اتوماتیک عکس؛ فایل و فایل صوتی :

دریافت اتوماتیک فایل یا عکس پیش فرض در تلگرام فعال است و ایـن سبب می شـود سایز و ترافیک ایـن ترنت شما بی دلیل استفاده شود.برای غیرفع ال نمودن ایـن ویژگی ابتدا منوی تلگرام را باز بکنید و مورد setting را انتخاب نمایید.پس در تب Automatic media download تیک مربوط به تمام مسائل را بردارید.(هر چند همچنین میتوانید ایـن پارت را به دلخواه سفارسی نمایید برای مثال عکس ها اتوماتیک دریافت شوند و…)

۴- گذاشتن رمز و پسورد برای تلگرام :

ایـن ویژگی که سبب می شـود کسی جز شما نتواند وارد برنامه شود در چند وهله آسان انجام می شـود . ابتدا منوی تلگرام را باز بکنید و مورد setting را انتخاب نمایید.وارد زیر منوی privacy and security شده و پس گزینه Passcode Lock را انتخاب نمایید.در ایـن پارت ضمن گذاشتن رمز بر روی برنامه  همچنین میتوانید معین بکنید که در  چه مدت وقتی رمز بر روی برنامه فعال شود (Auto Lock) یا ایـن که آن را به طور دستی فعال بکنید .

۵- روش حذف مخاطبین Contact در تلگرام :

ایـن مسائل که جز مسائل رایج کاربران هست به راحتی انجام می شـود .برای ایـن کار ضروری هست ابتدا مخاطب مورد نظـر را انتخاب نمایید.پس وقت یکه وارد محیط چت با مخاطب شدید بر روی عکس او لمس نمایید تا وارد پروفایل او شوید.حال منوی سه نقطه در گوشه رهست و بالا را زده و مورد Delete را از لیست مورد ها انتخاب نمایید.

۶- روش گذاشتن برچسب (#) برر روی پیغام ها :

گاهی ضروری می شـود برای دسترسی آسان تر به پیغام های با ارزش بر روی آن ها برچسب گذاری بکنید تا در موقع نیاز قادر باشید آن ها را سریع تر جستجو و مشاهده بکنید .برای ایـن کار در وقت ارسـال پیغام هشتگ مورد نظـر خود را به اول پیغام اضافه بکنید .برای مثال برای ایـن که واژه “اندروید سیتی” تبدیل به یک برچسب شود قبل از نوشتن آن علامت # را می گذاریم که در ایـن صورت پیغام به رنگ آبی در آمده و با کلیک بر روی آن می توان تمام پیغام های با ایـن هشتگ را پیدا نمود.

۷- روش اضافه کردن استیکر به تلگرام :

حتما برای شما پیش آمده هست که از یکـی از استیکرهای ارسـال ی دوست ها تان خوشتان آمده و مایل بودید آن را در لیست استیکرهای خود داشته باشید.برای ایـن کار بر روی استیکر مورد نظـر لمس نمایید بعد از آن مورد Add to Stickers را انتخاب نمایید؛ اکنون شما به کل مجموعه آن استیکرها دسترسی خواهید داشت و همچنین میتوانید آنها را دریافت و استفاده نمایید.

۸- پاک کردن استیکر از تلگرام :

بعضا کاربرانی بودند که مساله آنها حذف استیکر از لیست استیکر ها بوده است زیرا در تلگرام  تعداد محدودی استیکر میتوانید به لیست خود اضافه بکنید و وقت ی بیش از آن استیکر به لیست اضافه بکنید آنها برای استفاده در لیست شما قرار نمیگیرند.برای ایـن منظور ابتدا منوی تلگرام را باز بکنید و مورد setting را انتخاب نمایید.وارد زیر منوی Stickers شوید.در ایـن پارت پکیج های استیکر را مشاهده می نمایید.بر روی پکیچ مورد نظـر رفته و پس منوی سه نقطه ی گوشه رهست و بالا را باز کـرده و گزینه Remove  را انتخاب نمایید.

 

۹- آموزش ساختن آی دی (ID) در تلگرام :

علاوه برشماره تلفن همچنین میتوانید در تلگرام یک شناسه یا آی دی  برای خود معین  کنید تا دیگـر ان در هر جای جهان شما را بر طبق آن جستجو و پیدا نمایید و بدین ترتیب شماره تلفن برای چت و اضافه کردن شما به لیست دوست ها نیازی نباشد.برای ایـن منظور ابتدا منوی تلگرام را باز بکنید و مورد setting را انتخاب نمایید.وارد زیر منوی Info شوید و مورد Username را انتخاب و یک شناسه یکتا معین بکنید .بعد از تعیین؛ تیک منوی بالا برنامه را انتخاب بکنید . در صورتی که شناسه از قبل ثبت نشده باشد در پارت Username نمایش داده می شـود .

تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , اکانت تلگرام , کانال تلگرام , اینستاگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , دانلود اینستاگرام

نگاه کلی به برنامه پیام‌رسان تلگرام
تلگرام یک برنامه پیام‌رسان از طریق ایـن ترنت هست که مثل بقیه برنامه‌های پیام‌رسان عمل می‌کند. در ابتدا شما آن را روی وسائل هوشمند خود نصب و پس شماره تلفن خود را وارد می‌کنید. بلافاصله یک پیغام تایید برای شما ارسـال می‌شود و حساب کاربری خود را فعال می‌کنید. از آن لحظه به بعد می‌توانید با اشخاص دیگـر ی که ایـن برنامه را روی وسائل هوشمند خود دارندو از طریق ایـن ترنت و بدون پرداخت اپراتوری رابطه برقرار بکنید . حال در بعضی از برنامه‌ها امکان برقراری ارتباط صوتی و تصویری اضافه شده هست که در مورد تلگرام بایستی بگوییم هنوز ایـن امکانات در آن وجود ندارد. موسسان تلگرام می‌گویند ما فعلاً تمرکوقت را روی سرعت انتقال پیغام و امنیت آن گذاشته‌ایم و به مرور وقت سرویس‌های دیگـر را در ایـن برنامه فعال می‌کنیم. آنها بسیار به امنیت برنامه خود می‌بالند. اما بعضی برنامه‌های دیگـر مثل واتس‌اپ بسیار ایمن می باشند و امکانات زیادتری در اختیار کاربر قرار می‌دهند یا وایبر ارتباط تصویری را به برنامه خود اضافه کـرده است . مثل همه برنامه‌های پیام‌رسان دیگـر شما می‌توانید گروه بسازید و در گروه‌ها گفت‌وگو بکنید . در ایـن برنامه شما می‌توانید گروه‌هایی با ظرفیت حداکثر ۲۰۰ نفر بسازید که در مقایسه با وایبر ایـن ظرفیت دو مساوی است . شما همین طور در تلگرام می‌توانید به غیر از ارسـال متنو عکس و ویدئو و فایل ارسـال بکنید و ایـن از ویژگی‌های خوب ایـن برنامه به شمار می‌رود. نکته بسیار قابل دقت در ایـن برنامه ایـن هست که به شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های در حد حداکثر ۵/۱ گیگابایت را از طریق ایـن برنامه ارسـال بکنید . در ایـن برنامه مثل بقیه برنامه‌های پیام‌رسان موبایلی شما می‌توانید کاربران دیگـر را که نمی‌خواهید با آنان رابطه برقرار بکنید و بلاک بکنید .

بایستی بگوییم تلگرام در ارسـال و دریافت پیغام همـان ‌طور که موسسان آن می‌گویندو بسیار سریع هست و همین سرعت بالا سبب شده هست روز به روز بر تعداد کاربران ایـن برنامه افزوده شود. در کشور خودمان قبل از ایـن که وایبر با اختلالاتی مواجه شود ایـن شبکه پیام‌رسان بسیار مورد استقبال نبود اما وقتی که اختلالاتی در دریافت و ارسـال پیغام در وایبر در یک دوره اتفاق افتادو سایز زیادی از کاربران به استفاده از تلگرام سوق داده شدند و تاکنون کاربران از استفاده از آن رضایت داشته‌اند. اکنون ایـن برنامه ۵۰ میلیون کاربر دارد و خود موسسان می‌گویند هر هفته یک میلیون کاربر به تعداد کاربران ایـن شبکه اجتماعی پیام‌رسان اضافه می‌شود. آنها همین طور می‌گویند روزانه یک میلیارد پیغام از طریق ایـن شبکه پیام‌رسان ارسـال می‌شود.

در ۱۷ فوریه ۲۰۱۵ بنیاد مرزهای الکترونیکـی و که یک ساوقت غیرانتفاعی در آمریکاستو ایـن برنامه را به لحاظ امنیت مورد ارزیابی قرار داده و به آن نمره چهار از هفت داده است . اما بایستی یادآور شویم در ارزیابی امنیت در گفت‌وگوی خصوصیو تلگرام نمره هفت از هفت را از آن خود کـرده است .

ایـن برنامه اکنون به زبان‌های انگلیسیو عربیو آلمانیو اسپانیاییو پرتغالیو ایتالیایی و کره‌ای در دسترس است .

بایستی بدانید کاربران در کشور ما از پرمصرف‌ترین کاربران شبکه‌های اجتماعی موبایلی و پیام‌رسان می باشند و ایـن سایز عظیم کاربران تا قبل از اختلالات وایبر از ایـن شبکه استفاده می‌کردند و حال به تلگرام روی آورده‌اند و مسلماً بخش عمده و قابل توجهی از کاربران ایـن برنامه را به خود اختصاص می‌دهند.

منبع

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …