خانه / تلگرام / روحانی اعلام کرد:‌ پیشنهاد ایران؛ تصویب فوری پروتکل الحاقی در مجلس ایران و همچنین لغو کلیه تحریم‌ها در کنگره- خبرهای جدید سیاسی – خبرهای جدید تسنیم

روحانی اعلام کرد:‌ پیشنهاد ایران؛ تصویب فوری پروتکل الحاقی در مجلس ایران و همچنین لغو کلیه تحریم‌ها در کنگره- خبرهای جدید سیاسی – خبرهای جدید تسنیم

روحانی اعلام کرد:‌ پیشنهاد ایران؛ تصویب فوری پروتکل الحاقی در مجلس ایران و همچنین لغو کلیه تحریم‌ها در کنگره- خبرهای جدید سیاسی – خبرهای جدید تسنیم

|روحانی اعلام کرد:‌ پیشنهاد ایران؛ تصویب فوری پروتکل الحاقی در مجلس ایران و همچنین لغو کلیه تحریم‌ها در کنگره- خبرهای جدید سیاسی – خبرهای جدید تسنیم از استوانیا|

به نقل از حوزه حکومت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، ریاست جمهور شامگاه چهارشنبه به وقت نیویورک و همچنین در دیدار با نخبگان و همچنین صاحبنظران سیاست خارجی آمریکا با گفتن آنکه تحریم‌های غیرانسانی آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید، گفت که در آن باره انسجام کاملی در داخل ایران وجود دارد.

او همچنین افزود: بر خلاف انتظار واشنگتن، فشارهای آمریکا سبب شده تمامی احزاب و همچنین تیم‌ها در ایران آمریکا را تنها مقصر معظلات و مسائل و مشکلات کنونی در باره‌های متنوع و گوناگون و مختلف بدانند.

ریاست جمهور با اشاره به آن که برجام بهترین توافقی بود که امکان رسیدن به آن هم وجود داشت، اضافه کرد: گزارشات متعدد آژانس در اثبات و یا تایید پایبندی جمهوری اسلامی به تعهدات خود، علی‌رغم خروج آمریکا از برجام نشان می‌دهد که ایران به دنبال انحراف از قوانین هسته‌ای نیست. ایران آمادگی دارد در مقابل تصویب برجام و همچنین رفع دایمی تمام تحریم ها توسط کنگره آمریکا، طرح تصویب فوری پروتکل الحاقی در مجلس ایران به عنوان قوانین و قانونی دائمی را پیگیری نماید.

رییس جمهور با اشاره به اوضاع نابسامان کنونی در منطقه اظهار داشت: شهروندان و مردم شهر یمن تحت بمباران شدیدی قرار دارند که توسط آمریکا و همچنین بعضی کشورهای اروپایی فراهم می‌می شود. کشورهایی که در حادثه اخیر آرامکو قضاوت کردند و همچنین به ایران اتهام زدند، در جنگ یمن بی طرف نیستند و همچنین حق قضاوت ندارند. آن سیاست ها مستلزم و نیاز به بازنگری دارند و همچنین ادامه آن روند می تواند موجب یک فاجعه می شود.

 روحانی در پایان سخنان خود گفت: دو نقطه در مورد ایران را بایستی و حتما دانست. اول آنکه ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و همچنین نخواهد بود. و همچنین دوم آن که آن هم گونه که در نطق خود در مجمع عمومی نهاد ملل طرح ائتلاف صلح هرمز یا امید تشریح نمودم، جمهوری اسلامی ایران به دنبال صلح و همچنین ثبات در کل منطقه بوده و همچنین خواهد بود و همچنین از پیوستن سایر کشورها به آن ائتلاف استقبال می‌کند.

در قسمت و بخش پرسش و همچنین پاسخ، ریاست‌جمهور با اشاره به خطرناک بودن روند فعلی در منطقه، پرهیز از درگیری را وظیفه همه کشورها دانست و همچنین در پاسخ به اتهام های مقامات آمریکا علیه ایران در حادثه اخیر حمله به تاسیسات نفتی عربستان، اظهار داشت: افرادی که عکس یک حادثه جزئی در ایران را نشر یافته شده می‌کنند، چرا به جای اتهام زدن، دلیل و همچنین مدرک خود و همچنین عکس های ماهواره‌ای دقیق در مورد منشاء شلیک آن موشک‌ها را ارائه نمی‌دهند؟

روحانی در قسمت و بخش غیره ای از صحبت‌هایش موضوع زندانیان را یک مساله انسانی دانست که گفتگوی در باره اوضاع آنان در دو طرف مثبت خواهد بود.

ریاست جمهور همچنین گفت: در صورتی که چه ایران با صهیونیسم هیچگونه موافقتی ندارد، ولی باید توجه داشت با یهودی ها ارتباط و رابطه خوبی دارد. آنها در ایران آزادانه زندگی می‌کنند. یهودیت به عنوان دین الهی مورد احترام می باشد و همچنین در قرآن کریم از پیامبران یهود و همچنین همچنین حضرت عیسی و همچنین حضرت مریم به نیکی یاد شده می باشد. ما به دنبال جنگ و همچنین کشتار دیگران نیستیم. ولی باید توجه داشت آن رژیم اسراییل می باشد که مکررا حاکمیت همسایگانش را نقض کرده و همچنین به گفته نخست‌وزیر آن رژیم، بیش از دویست بار به سوریه تجاوز نموده می باشد. آن اقدامات و همچنین تجاوزات خیلی زیاد خطرناک می باشد و همچنین طبق منشور ملل متحد شهروندان و مردم شهر منطقه حق دفاع مشروع از خود را دارند.

ریاست‌جمهور در پایان سخنانش تاکید کرد که سیاست فشار در خصوص ایران جواب نمی‌دهد و همچنین آن آمریکاست که با خروج یکجانبه از برجام مذاکره را ترک کرده و همچنین خود او نیز بایستی و حتما فضا را جهت مذاکره فراهم کند.

انتهای پیام/

نوشته روحانی اعلام کرد:‌ پیشنهاد ایران؛ تصویب فوری پروتکل الحاقی در مجلس ایران و همچنین لغو کلیه تحریم‌ها در کنگره- خبرهای جدید سیاسی – خبرهای جدید تسنیم اولین بار در تلگرامرز. پدیدار شد.

روحانی اعلام کرد:‌ پیشنهاد ایران؛ تصویب فوری پروتکل الحاقی در مجلس ایران و همچنین لغو کلیه تحریم‌ها در کنگره- خبرهای جدید سیاسی – خبرهای جدید تسنیم در تاریخ ۲۰۱۹-۰۹-۲۷ ۰۲:۰۳:۴۴ نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

احتمال نقش رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در حمله به تاسیسات نفتی عربستان

احتمال نقش رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در حمله به تاسیسات نفتی عربستان |احتمال …