خانه / تلگرام / عراق|تاکید مجلس اعلا بر لزوم تقویت بازدارندگی هوایی عراق/ جزئیات تماس دست یار ترامپ با بارزانی- خبرهای جدید بین الملل – خبرهای جدید تسنیم

عراق|تاکید مجلس اعلا بر لزوم تقویت بازدارندگی هوایی عراق/ جزئیات تماس دست یار ترامپ با بارزانی- خبرهای جدید بین الملل – خبرهای جدید تسنیم

عراق|تاکید مجلس اعلا بر لزوم تقویت بازدارندگی هوایی عراق/ جزئیات تماس دست یار ترامپ با بارزانی- خبرهای جدید بین الملل – خبرهای جدید تسنیم

|عراق|تاکید مجلس اعلا بر لزوم تقویت بازدارندگی هوایی عراق/ جزئیات تماس دست یار ترامپ با بارزانی- خبرهای جدید بین الملل – خبرهای جدید تسنیم از استوانیا|

به نقل از تیم بین الملل خبرگزاری تسنیم، مجلس اعلای اسلامی عراق با محکوم کردن هرگونه تلاش جهت خدشه وارد کردن به حاکمیت ملی عراق خواستار توسعه سامانه شناسایی و همچنین دفاع هوایی عراق جهت مقابله با چالشهای پیش روی کشور شد.

مجلس اعلای اسلامی عراق در بیانیه‌ای خود با اشاره به تجاوزات اخیر به مقرهای حشد شعبی و همچنین که انگشت اتهام به سمت آمریکا و همچنین رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی نشانه رفته می باشد، تاکید کرد هرگونه تجاوز به هر تیم و همچنین طیف از ملت عراق یا بخشی از اراضی آن هم،‌تجاوز به تمام کشور و همچنین ملت عراق می باشد.

آن تیم سیاسی، حکومت عراق را مسئول بازنگری در تمام توافقات امنیتی منعقد شده با طرف های بین المللی ذیربط جهت مشخص کردن مقدار و اندازه و میزان جدیت در پایبندی آن طر‌فها به تعهدات یا انصراف از آن هم دانست.

در آن بیانیه آمده می باشد : ملت ما بایستی و حتما آن نقطه را در نظر بگیرند که هدف رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی،ویرانی عراق می باشد، ملت عراق بایستی و حتما ماهیت چالش‌ها را درک کنند و همچنین با تیم‌های سیاسی ملی و همچنین نیروهای  ارتش، امنیتی و همچنین حشد شعبی ابراز همبستگی داشته باشند.

مجلس اعلای اسلامی عراق از دوست خواسته می باشد در راستای توسعه سامانه شناسایی و همچنین دفاع هوایی متناسب با حجم چالش‌های پیش روی کشور اقدام کند.

رایزنی تلفنی حکیم با همتای لبنانی

وزیر خارجه عراق در تماس تلفنی با همتای لبنانی خود تحولات منطقه و همچنین روابط دوجانبه را بررسی کردن کرد. در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده می باشد جبران باسیل وزیر خارجه لبنان تماس تلفنی با محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق برقرار کرد که طی آن هم دو طرف ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف روابط دوجانبه میان دو کشور و همچنین راه های ادامه تقویت آن هم در باره‌های متنوع و گوناگون و مختلف را مورد بحث و همچنین تبادل نظر قرار دادند.

بر اساس آن بیانیه، حکیم از سطح متمایز در روابط بغداد و همچنین بیروت تمجید کرد.آن بیانیه آورده می باشد دو طرف مسائل منطقه‌ای که به آن هم اهتمام نشان می‌دهند، را بررسی کردن کرده و همچنین در مورد ادامه رایزنی و همچنین هماهنگی تلاش‌ها جهت حمایت از راه حل های سیاسی در راستای تقویت امنیت و همچنین ثبات در منطقه به توافق رسیدند.

تاکید برهم صالح بر حفظ دستاوردهای پیروزی بر داعش خود خوانده خبر دیگر آنکه برهم صالح ریاست جمهوری عراق بر ضرورت حفظ دستاوردهای پیروزی بر تیم ضد بشری و ترویستی داعش خود خوانده تاکید کرد. دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد برهم صالح ریاست جمهور امروز چهارشنبه در کاخ السلام، حمید الشطری دبیر دستگاه امنیت ملی و همچنین هیئت همراه را به حضور پذیرفت.

بر اساس آن بیانیه، برهم صالح بر ضرورت تشریک مساعی جهت تحقق امنیت و همچنین ثبات و همچنین حفظ دستاوردهای بررسی کننده و پروهشگر شده بعد از نابودی باندهای ضد بشری و ترویستی داعش خود خوانده تکید و همچنین از نقش نیروهای دستگاه امنیت ملی از طریق داده‌های اطلاعاتی و همچنین امنیتی و همچنین همچنین مشارکت آنها در برقراری امنیت و همچنین حفظ جان شهروندان و مردم شهر و همچنین دارایی‌های آنها تقدیر کرد. آن بیانیه آورده می باشد طی آن دیدار، آخرین تحولات امنیتی و همچنین سیاسی کشور بررسی کردن شد.

تاکید حلبوسی و همچنین مالکی بر یکپارچه شدن تلاش‌ها در راستای عبور از تمام بحران‌ها

محمد حلبوسی ریاست پارلمان عراق و همچنین نوری المالکی ریاست ائتلاف حکومت قانون بر اهمیت یکپارچه شدن تلاش‌ها در راستای عبور از تمام بحران‌ها تاکید کردند. بیانیه دفتر ریاست پارلمان عراق آورده می باشد طی دیدار محمد حلبوسی و همچنین نوری المالکی، آخرین تحولات سیاسی کشور و همچنین تلاش‌های پارلمان در خلال دوره قانونگذاری بعدی در باره نظارتی و همچنین قانونگذاری و همچنین ضرورت تدوین قوانینی جهت خدمت به شهروندان و همچنین سرویس ها و خدمات رسانی به آنها و همچنین نیز نظارت بر عملکرد قوه مجریه و همچنین اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب دولتی و همچنین مبارزه با فساد بررسی کردن کردند. بر اساس آن بیانیه، دو طرف بر اهمیت یکپارچه شدن تلاش‌ها و همچنین ترجیح منافع ملی و همچنین تلاش جهت در پیش گرفتن گفت‌وگوی سازنده جهت پشت سر گذاشتن تمام معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین بحران‌ها و همچنین تلاش جهت حفظ امنیت و همچنین بازسازی و همچنین ثبات کشور تاکید کردند.

خبر دیگر آنکه ساروج کوما مدیر منطقه‌ای بانک بین المللی در منطقه خاورمیانه با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق دیدار کرد.

سفر هیئت بلندپایه یونانی به بغداد سفر می‌کند وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد هیئت بلندپایه‌ای از مسئولان و همچنین بازرگانان یونانی طی ماه اکتبر بعدی به بغداد سفر می کند.

وارد شدن وزیر کشور عراق به اربیل

«یاسین الیاسری» وزیر کشور عراق عصر چهارشنبه وارد اربیل شد.

نشست بزرگان و رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق

خبر دیگراینکه شورای رهبری اتحادیه میهنی کردستان عراق نشستی را با هدف مشخص کردن زمان نمایش چهارمین کنگره خود و همچنین نهایی کردن بعضی مناصب و همچنین پست‌های دولتی برگزار می‌کند. بر اساس نقل از الفرات، رهبرسید برایم از افراد اتحادیه میهنی کردستان عراق کرد آن نشست جهت بحث و همچنین بررسی کردن در مورد کنگره عمومی گروه و حزب و همچنین مشخص شدن زمان و همچنین سازوکار نمایش‌اش برگزار می‌می شود.

تماس تلفنی وزیران خارجه عراق و همچنین اردن

خبر دیگر آنکه وزیران خارجه عراق و همچنین اردن در تماس تلفنی با یکدیگر راه‌های مقابله با چالش‌های منطقه‌ای را بررسی کردن کردند.

محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق و همچنین ایمن الصفدی همتای اردنی‌اش در مورد تحولات منطقه‌ای و همچنین روابط دوجانبه گفت‌‌وگو کردند. بر اساس بیانیه وزارت خارجه عراق، محمد علی الحکیم با ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن تماس تلفنی برقرار کرد که طی آن هم دو طرف، راه‌های تقویت همکاری دوجانبه میان دو کشور و همچنین اهمیت افزایش تلاش‌ها جهت گشودن افق‌های جدید در راستای همکاری مشترک در باره‌های متنوع و گوناگون و مختلف بررسی کردن کردند.

آن بیانیه آورده می باشد دو طرف همچنین به تحولات منطقه‌ای که مورد اهتمام مشترک می باشد، پرداختند و همچنین بر اهمیت تقویت سازوکارهای همبستگی و همچنین فعالیت مشترک در رویارویی با چالش‌های متنوع و گوناگون و مختلف که منطقه شاهد آن هم می باشد و همچنین پیشبرد تلاش‌ها در راستاهای راه حل های سیاسی که می‌تواند به تحقق امنیت و همچنین ثبات منجر می شود، تاکید کردند.

گفت‌وگوی تلفنی دست یار ترامپ با بارزانی

خبر دیگر آنکه «مایک بنس» دست یار دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریکا تلفنی با نچیروان بارزانی ریاست اقلیم کردستان دیدار کرد که طی آن هم بر ضرورت پیشرفت در تلاش‌های هدفمند جهت تحکیم ثبات در منطقه ها و مناطق مورد اختلاف تاکید شد.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، مایک بنس دست یار ریاست جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با نچیروان بارزانی ریاست اقلیم کردستان در مورد اوضاع امنیتی شمال عراق و همچنین تلاش‌ها جهت تحکیم ثبات در منطقه ها و مناطق مورد اختلاف و همچنین بازگشت آوارگان گفت‌وگو کرد.

بر اساس آن بیانیه، بنس از بارزانی و همچنین حکومت اقلیم کردستان به خاطر فراهم کردن سرپناه جهت آوارگان و همچنین حمایت از افرادی که در سال شمسی‌های اخیر از جنگ متضرر شدند، تقدیر کرد.

بیانیه کاخ سفید آورده می باشد دو طرف در آن تماس تلفنی به پنجمین سالگرد حمله رعب آور داعش خود خوانده به جامعه ایزیدی در سنجار اشاره کرده و همچنین متعهد به هماهنگی جهت جلوگیری از هرگونه فعالیت جدید از سوی داعش خود خوانده شدند.

بر اساس آن بیانیه، دست یار ریاست جمهور آمریکا مدعی شده می باشد که کشورش از ادامه فعالیت افرادی که ایران از آنها حمایت می‌کند در راستای تضعیف امنیت و همچنین حاکمیت عراقی‌ها ابراز نگرانی می‌:ند و همچنین به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن اتخاذ گام‌های غیره ای جهت تعضیف تاثیرگذاری آن تیم‌هاست.

آن بیانیه افزود بارزانی و همچنین بنس به نتایج مذاکرات میان مسئولان حکومت فدرال و همچنین مسئولان اقلیم کردستان اشاره کردند و همچنین دست یار ریاست جمهور آمریکا بر حمایت خود از حل معظلات و مسائل و مشکلات موجود شامل مشکل بودجه و همچنین درآمدهای فروش نفت تاکید کرد.

آن بیانیه آورده می باشد دو طرف همچنین فرصت هایی را که اجازه پیشرفت در شراکت و همچنین همکاری میان آمریکا و همچنین اقلیم کردستان را می‌دهد شامل فرصت‌های اقتصادی و همچنین امنیتی بررسی کردن کردند.

انتهای پیام/

نوشته عراق|تاکید مجلس اعلا بر لزوم تقویت بازدارندگی هوایی عراق/ جزئیات تماس دست یار ترامپ با بارزانی- خبرهای جدید بین الملل – خبرهای جدید تسنیم اولین بار در تلگرامرز. پدیدار شد.

عراق|تاکید مجلس اعلا بر لزوم تقویت بازدارندگی هوایی عراق/ جزئیات تماس دست یار ترامپ با بارزانی- خبرهای جدید بین الملل – خبرهای جدید تسنیم در تاریخ ۲۰۱۹-۰۸-۲۸ ۲۳:۳۴:۱۲ نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

احتمال نقش رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در حمله به تاسیسات نفتی عربستان

احتمال نقش رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی در حمله به تاسیسات نفتی عربستان |احتمال …