خانه / مقالات / ایـنستاگرام چيست؟

ایـنستاگرام چيست؟

ایـنستاگرام چيست؟

در این نوشته سعی برا آن داریم تا شما دوستان عزیز را با برنامه اجتماعی اینستاگرام بیشتر آشنا کنیم .در ادامه این نوشته به برخی نکات جالب درباره این برنامه اجتماعی خواهیم پرداخت.

دانلود اینستاگرام

Image result for ‫دانلود اینستاگرام‬‎

takandroid.com

حتی چنانچه تاکنون از سرویس مشهور اشتراک عکس ایـن ستاگرام استفاده نکـرده اید حتما ً نام آن را شنیده اید و یا عکس های آن را در همه ایـن ترنت مشاهده کـرده اید. در ایـن مطلب قصد داریم برای آشنایی بیشتر شما با ایـن سرویس آموزشی کامل را در اختیارتان بگذاریم.

جذابیت ابتدایی سرویس ایـن ستاگرام برای کاربران افکت ها و فیلترهای جذاب عکس های بود. بعضی از ایـن افکت ها امکانات ی مثل Tilt-Shift را برای ایجاد عمق میدان مصنوعی به عکس های اضافه می کنند و بعضی به صورت جالبی رنگ و نور و کنتراست عکس های را تغییر می دهند تا حالتی قدیمی به آن ها بدهند.
اما حالا که افکت های ایـن ستامحترم را در اپلیکـی شن های زیادی می بینیم و بعضی از آن ها مثل Aviary یا Pixlr حتی افکت های بیشتر و بهتری دارند چه علت ی سبب محبوبیت بیشتر ایـن ستاگرام است؟ جواب ایـن پرسش ۵۰ میلیون کاربر اندروید و iOS است که یک شبکه اجتماعی را به وجود آورده اند. ایـن ستاگرام سـال قدیم برای اندروید عرضه شد و طی مدت هفت روز ۱۰ میلیون بـار دریافت شد و به قدری محبوب شد که شرکت فیس بوک را مجاب کرد تا آن را به قیمت یک میلیارد دلار خریداری نماید .

ایـن ستاگرام چيست؟/آموزش تصويري قابليت ها

هم اکنون بیشتر کاربران ترجیح می دهند برای اشتراک عکس های و بعضی اوقات سریال های کوتاه خودشان به جای شبکه های اجتماعی دیگـر ی مثل فیس بوک از ایـن ستاگرام استفاده کنند؛ چرا که مخاطبان زیادتری تصاویرشان را می بینند و همین طور افکت های جذاب آن کار را برای کاربران راحت کـرده است . در ایـن مطلب از سیر تا پیاز ایـن ستاگرام را برای کاربران تازه وارد به شما آموزش خواهیم داد.

اینستاگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود اینستاگرام , اکانت تلگرام , هشتگ در اینستاگرام , اینستاگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود اینستاگرام , کانال تلگرام
۱ – نصب و ثبت نام
ابتدا برای استفاده از ایـن سرویس به یک گوشی یا تبلت اندرویدی و یا آیفون؛ آیپادتاچ و یا آیپد نیاز دارید. آخرین ورژن اپلیکـی شن ایـن ستاگرام رابرای اندروید همچنین میتوانید از بازار یا گوگل پلی و برای iOS از اپ استور به رایگان دریافت بکنید .
حالا برای استفاده از ایـن ستاگرام بایستی از طریق گوشی در ایـن سرویس عضو شوید. بعد از عضویت همچنین میتوانید عکسی به عنوان تصویر پروفایلتان انتخاب بکنید و یک بیوگرافی کوتاه تا ۱۵۰ کلمه در مورد خودتان به همراه آدرس وب سایت بنویسید.
پروفایل های ایـن ستاگرام به صورت پیش فرض در حالت Public یا عمومی قرار دارند؛ به ایـن ترتیب هر کسی با داشتن نام کاربری ایـن ستاگرام شما قادر خواهد بود تصاویرتان را ببیند. اما چنانچه نمی خواهید به همه ایـن اجازه را بدهید همچنین میتوانید با ورود به دکمه اول از سمت راست و انتخاب Edit your profile و پس تیک زدن Posts are Private تصاویرتان را خصوصی بکنید . به ایـن ترتیب تنها کسانی که با اجازه شما اکانت تان را دنبال می کنند (Followerها) می توانند تصاویرتان را ببینند؛ اما ایـن تنظیمات تأثیری روی دنبال کنندگان فعلی شما ندارد.
۲ – به اشتراک گذاری عکس های و سریال ها

 ایـن ستاگرام چيست؟/آموزش تصويري قابليت ها
در نوار وسائل پایین صفحه دکمه وسط مربوط به شروع عکاسی و یا سریال برداری برای به اشتراک گذاری است . با لمس آن اپلیکـی ش دوربین ایـن ستاگرام اجرا شده و همچنین میتوانید عکس بگیرید. همین طور با فشردن دکمه به شکل قاب تصویر همچنین میتوانید عکسهایی را که قبلاً گرفته اید از گالری وارد بکنید و همین طور از دکمه های بالای صفحه برای سوییچ بین دوربین های جلو و عقب؛ فعال کردن فلش و خطوط راهنما استفاده بکنید .
زمانی عکس مورد نظـر تان را گرفتید وارد صفحه افکت ها می شوید و همچنین میتوانید در پایین صفحه افکت مورد نظـر تان را انتخاب بکنید و از دکمه های بالای صفحه برای اضافه کردن قاب؛ قابلیت Tilt-shift؛ چرخاندن تصویر و … استفاده بکنید .
ایـنستاگرام همین طور اخیرا ً قابلیت به اشتراک گذاری سریال ها را فراهم کـرده و با فشردن دکمه دوربین سریال برداری تا ۱۵ ثانیه به صورت همیشگی سریال برداری بکنید و یا چندین قطعه را به بچسبانید. سریال ها را همچنین میتوانید مثل عکس های با افکت های خاصی زیبا تر بکنید .
در صفحه بعد همچنین میتوانید توضیحی برای تصویرتان بنویسید و در ایـن توضیح از هش تگ ها استفاده بکنید . با قراردادن علامت # پیش از یک کلمه (مثلاً #بـار ان) آن کلمه لینک خواهد شد و چنانچه کسی در ایـن ستاگرام هش تگ بـار ان را جستجو نماید تصویر شما را خواهد دید. همین طور با لمس هش تگ ها زمان مرور عکس های به صفحه ای با همه عکس های آن هش تگ ویِژه راهنمایی می شوید.
همین طور در پارت عکس های (و یا نظـر ات) همچنین میتوانید با قرار دادن علامت @ پیش از نام کاربری فرد خاصی از دوست ها تان او را اصطلاحاً Mention بکنید تا هشداری برای فرد ارسـال شود. ایـن کار اکثرا ً برای جلب دقت دوست ها تان به تصویر خاصی و یا جواب دادن به آن ها استفاده خواهد شد.
چنانچه تصویر شما یک عکس دسته جمعی است همچنین میتوانید با انتخاب Add people و لمس چهره های اشویِژه آن ها را تگ بکنید . پس همچنین میتوانید تگ را با کشیدن و رها کردن جابجا کـرده و یا با لمس حذف بکنید .
مورد Add to Photo Map محل فعلی شما را به تصویر ایـن ستاگرامتان اضافه می نماید تا در پارت نقشه عکس های یا Photo Map دوست ها تان بتوانند روی نقشه عکس هایی را که در جاهای متفاوت جهان گرفته اید مشاهده کنند.
در انتها هم همچنین میتوانید از پارت Share تصویرتان را در شبکه های احتما عی مثل فیس بوک و یا توییتر به اشتراک بگذارید.
۳ – قابلیت Tilt-shift

ایـن ستاگرام چيست؟/آموزش تصويري قابليت ها
دوربین های پیشرفته با سنسورها و لنزهای بزرگ و گشادگی بالا قادر می باشند عکسهایی با عمق میدان کم بگیرند به صورتی که پارت ی از تصویر با فاصله خاصی از دوربین واضح بوده و بقیه تصویر تار باشد. ایـن کار علاوه بر ایـن که به جذابیت تصویر اضافه می نماید دقت بیننده را به سوژه ای ویِژه معطوف می نماید . از آن جایی که دوربین گوشی هایمان چنین قابلیتی ندارد امکان Tilt Shift می تواند برای عکس های ثابت به صورت مصنوعی تقریباً چنین افکتی را ایجاد نماید .
برای ایـن کار بعد از گرفتن عکس و یا انتخاب آن از گالری روی دکمه به شکل قطره لمس کـرده و دایره یا مستطیل را انتخاب بکنید . حالا همچنین میتوانید محل مورد نظـر تان را انتخاب بکنید و دایره یا مستطیل فوکوس را با دو انگشت بزرگتر کـرده و یا بچرخانید. چنانچه از ایـن کار منصرف شدید همچنین میتوانید دکمه ضربدر را برای بازگشت به حالت عادی لمس بکنید .
۴ – مرور و پیدا کردن عکس های و دوست ها

ایـن ستاگرام چيست؟/آموزش تصويري قابليت ها

چنانچه دکمه قطب نما (دکمه دوم از سمت چپ) را لمس بکنید با عکسهایی از همه جهان مواجه می شوید که همچنین میتوانید در ایـن پارت با فشردن دکمه ذره بین بالای صفحه در زبانه Users نام کاربری دوست ها تان را پیدا بکنید و آن ها را دنبال (Follow) بکنید . به ایـن ترتیب هرگاه تصویر جدیدی را قرار دهند شما همچنین میتوانید آن را در پارت Home یا صفحه خانگی ایـن ستاگرام مشاهده بکنید .
چنانچه به موضوع خاصی طرفدار می باشید در زبانه Tags همچنین میتوانید آن را جستجو بکنید تا همه عکسهایی که با هش تگ دلخواهتان قرار گرفته را مشاهده بکنید .
همین طور برای پیدا کردن دوست ها ی که نام کاربری آن ها را در ایـن ستاگرام ندارید همچنین میتوانید از نوار پایین صفحه اولین دکمه سمت راست را انتخاب کـرده و دکمه سه نقطه را در بالای صفحه برای ورود به تنظیمات فشار دهید.

حالا وارد مورد اول یعنی Find friends شوید و از آن جاقادر خواهید بود دوست ها تان را با استفاده از لیست مخاطبین تلفن و یا فیس بوک پیدا بکنید .
۵ – اعلان ها یا نوتیفیکـیشن ها
از آن جایی که ایـن ستاگرام را می توان به نحوی یک شبکه اجتماعی محسوب کرد اعلان هایی برای آن پیش بینی شده است .

با مراجعه به تنظیمات و انتخاب مورد Push Notification Settings همچنین میتوانید تنظیم بکنید که وقتی که فردی تصویر شما را لایک می نماید ؛ نظـر ی می نویسد؛ شما را دنبال می نماید و یا در عکسی تگ می شوید به شما اعلانی داده شود. همین طور در صفحه بنیادی دکمه دوم از سمت راست مربوط به News یا اخبـار است .

در زبانه You همچنین میتوانید ایـن اعلان ها را ببینید و در بخش Following مدقت شوید که دوست ها تان چه عکسهایی را لایک کـرده اند و یا چه کسانی را دنبال کـرده اند.
۶ – ارسـال به شبکه های اجتماعی
چنانچه دوست دارید عکس های ایـن ستاگرامتان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید می تواند در پارت تنظیمات مورد Sharing Settings را انتخاب کـرده و اکانت هایی مثل فیس بوک؛ توییتر؛ فلیکر؛ تامبلر و Foursquare را به آن اضافه بکنید . پس همچنین میتوانید تنظیم بکنید که در کدام پارت از هر شبکه تصویر شما به اشتراک گذاشته شود.

برای دانلود اینستاگرام کلیک کنید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …