خانه / مقالات / وایرلس در کامپیوتر معمولی

وایرلس در کامپیوتر معمولی

وایرلس در کامپیوتر معمولی

index

برای خرید مودم باید به نکات زیادی توجه کنید مودم ها گونه های متفاوتی هستند با استفاده های متناسب مکان های مورد نظر خودشان,مودم۴g آخرین نسل مودم هاست مودم ۴g ایرانسل در این نمونه بهترین مودم۴g می باشد و مودم جیبی۴ در سایت منبع digimobileco یافت می شود.

زمانی که میخواهید از طریق وایرلس به مودم متصل شوید باید یک آداپتور وای فای داشته باشید. لپ تاپ ها و گوشی ها به صورت پیش فرض این آداپتور را در خود دارند. اما در کامپیوتر های خانگی چنین قابلیتی وجود ندارد مگر این که یک آداپتور وایرلس به آنها متصل کنید.

در این مطلب آموزش نصب وایرلس در کامپیوتر معمولی را برای شما آماده کرده ایم.

اگر نیاز به اتصال وایرلس روی کامپیوتر خود دارید، چند گزینه برای شما وجود دارد که میتوانید یکی از آنها را استفاده کنید. دانگل وای فای USB، کارت شبکه وایرلس PCI-E و مادربورد جدید با Wi-Fi داخلی. استفاده از هر کدام از این موارد بسته به نیاز شما دارد.

کارت شبکه وای فای USB ، راحت‌ ترین روش
شما میدانید که چگونه فلش مموری به پورت USB کامپیوتر وصل شده و کار میکند؟ کارت شبکه وایرلس USB هم دقیقا به همین شکل کار میکند. به همین دلیل این گزینه راحت‌ ترین روش برای اضافه کردن وای فای به کامپیوتر محسوب میشود. برای اولین بار، باید درایور مربوط به دانگل وای فای USB نصب شود، اما پس از آن فقط کافیست دانگل را متصل کرده و استفاده کنید.

مزایا
راحتی استفاده در این روش (plug-and-play) به این معنی است که میتوان دانگل وای فای را در صورت عدم نیاز برداشت و روی کامپیوتر دیگری استفاده کرد.

به دلیل استفاده دانگل از USB، فقط محدود به پشت کامپیوتر نبوده و میتوان از آن به وسیله‌ هاب USB نیز استفاده کرد. با توجه به اینکه هاب USB را میتوان بسیار دورتر از کامپیوتر قرار داد، بنابراین برد بیشتری را میتوان برای دانگل وای فای USB مهیا کرد.

معایب
اکثر دانگل‌های وای فای USB برای استفاده خانگی مناسب هستند، اما کارت شبکه وایرلس PCI عملکرد بهتری را به شما ارائه میدهند. البته به این صورت نیست که کارت شبکه وای فای PCI میتواند تا جایی برود که دانگل وای فای USB نمیتواند. کارت وای فای PCI معمولا در نرخ انتقال دارای عملکرد بهتری است، به شرط اینکه دارای چند آنتن با MIMO spatial multiplexing باشد.

کارت شبکه وایرلس PCI؛ بهترین اتصال
تبدیل وای فای USB عموما همان نوع اتصالی که در مادربوردهای دارای Wi-Fi داخلی وجود دارد را ارائه میدهد، مگر اینکه با استفاده از ترفندی که در بالا گفته شد، از هاب USB برای افزایش برد آن استفاده کنید. برای اتصال پایدارتر شبکه در فاصله‌ های بیشتر و توان بهتر، کارت شبکه وایرلس PCI بر اساس تجربه دارای عملکرد بهتری است. البته، این راه حلی برای همه نیست.

مزایا
بزرگترین مزیت کارت وای فای PCI این است که میتوان Spatial Multiplexing روی MIMO دریافت کرد، البته اگر توسط روتر و کارت وایرلس کاربر پشتیبانی شود. به عبارت ساده‌ تر، اگر کارت وای فای دارای دو آنتن یا بیشتر بوده و روتر (مودم) هم دارای همان تعداد آنتن باشد، میتوان اتصال بهتری دریافت کرد، چون که هر یک از آنتن‌ ها در دو طرف با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند.

اگر سیستم دارای محدودیت پورت USB است، کارت وای فای PCI میتواند کمک کند، چون به هر حال و احتمالا کاربران از تمام اسلات‌های PCI مادربورد خود استفاده نمی‌کنند.

معایب
حتی مقایسه راحتی استفاده از دانگل وای فای USB با کارت شبکه وایرلس PCI مسخره به نظر میرسد. کارت وای فای PCI در صورتی که میخواهید آن را روی یک کامپیوتر استفاده کرده و هرگز آن را تغییر نخواهید داد، مناسب است. برای هر مدل دیگری، دانگل وایرلس USB بهتر است.

مادربورد دارای وای فای Wi-Fi داخلی
اگر به دنبال ارتقای سیستم کامپیوتر خود در آینده نزدیک هستید و مادربورد مد نظرتان دارای وای فای داخلی است، بهتر است به جای خرید یک دانگل وای فای یا کارت شبکه وایرلس PCI، تا ارتقا سیستم خود صبر کنید. در صورتی که مادربورد دارای کارت شبکه وایرلس داخلی باشد، دیگر نیازی به اشغال پورت USB یا اسلات PCI برای اضافه کردن وای فای نیست.

در برخی موارد آپگرید شاید بهترین تصمیم و معامله باشد. شاید ارتقای مادربورد یک کامپیوتر قدیمی که ممکن است نیاز به تعویض و آپگرید قطعات سخت افزاری دیگر نیز داشته باشد، بهترین تصمیم باشد. با آپگرید مادربورد میتوان تقریبا روی عملکرد خوب سیستم تا ۴ الی ۵ سال آینده حساب کرد. اما این قضیه بیشتر به نیاز کاربر بستگی دارد، در صورتی که سیستم کامپیوتر شما نیازتان را برآورده کرده و دارای عملکرد نسبتا مناسبی است میتوان با صرف هزینه‌ی اندکی یک کارت وای فای برای آن تهیه کرد که نسبتا به هزینه آپگرید بسیار کمتر است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …