خانه / مقالات / آنتوريوم آندرانوم – TAIL FLOWER

آنتوريوم آندرانوم – TAIL FLOWER

سفارش گل

آنتوريوم آندرانوم:

گیاه دائمی گلخانه ای از جنس Anthurium خانواده گلشیپوریان بومی کلمبیا و اکوادور دارای ریشه های ضخیم گوشتی برگهایی که در انواع آن به اشکال مختلف خیلی متنوع است . گلهای آن خوشه ای پیچیده شده در براکته ی بزرگ قلبی شکل رنگی است .

این گیاه به گلهای بادوام زیبا یش علاقه مندان زیاد ی دارد. آنتوریم در شرایط ایده آل نزدیک به دو ماه گل را بر روی خود نگه میدارد. خیلی ی از گونه های آنتوریم در فصل پاییز و زمستان گل می دهند.

جنس آنتوریوم دارای ۶۰۰ گونه است که سه گونه از آن دارای اهمیت اقتصادی هستند . این گونه مهم جهت تولید گل بریدنی پرورش داده می­شود. این گیاه زیاد زیبا و دارای گل (اسپات) رنگارنگ است. ارزش اقتصادی این گیاه در بازارهای گل جهان به میزانی است که لزوم استفاده از روش­های نوین برای تولید تجاری انبوه آن کاملا ضروری به­نظر می­رسد.

آنتريوم آندرانوم گیاه چند ساله همـواره سبز است که می تواند ۱ متر در ارتفاع عرض برسد اگر چه بیشتر ارقام کشت شده رقم بین ۳۰ – ۶۰cm افزایش است. این گیاه برگ های سبز تیره است که مستطیلی و به شکل قلب متغییر است در اندازه کوچک مبوسیله و بزرگ تا ۳۰cm یا بیشتر در طول بیشتر شدن می نماید . هر برگ دارای دمبرگی به اندازه ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتر است .

این گیاه در فام های مختلف قرمز ، صورتی بنفش نارنجی ، زرد سفید سبز و حتی دو رنگ آمده است.

اين نوع گل بخصوص براي پرورش در گلخانه مناسب است زيرا در اين مكان است كه میزان رطوبت درجه گرما آبياري به راحتي قابل كنترل مي باشد .

خاک ترجیحاً ​​لوم شنی است که با هوموس یا آلی غنی شده باشد. این می تواند به حفظ رطوبت نیز هوادهی یاری کند. اگر برای شما مقدور باشد با کیفیت ترین ترکیب خاک میتواند به این صورت باشد : ۱ ـ خزه در حال پوسيدن تورب ( پيت ) دو بخش ۲ ـ ورميكوليت (از سنگهاي معدني است كه بعدأ تبديل به رس ميشود.) يك سری ۳ ـ پرليت ( اين هم از سنگهاي معدني است كه به رس تبديل ميشود منتها ذرات آن درشت تر است) يك بخش .

مکان روشن و با نور غیر مستقیم فیلتر شده نور خورشید جهت گل دهی نیاز دارد. دور از نور مستقیم خورشید قرار گیرد که باعث سوختن برگ ها می شود

آبکمک در میزان متوسط ​​و به طور منظم. خاک باید مرطوب بماند اما نمی بایست از اب اشباع شود.

تکثیر آنتوریم از طریق کاشت بذر است ولی تکثیر معمولی آن از طریق تقسیم بوته است. در اطراف یک بوته ی آنتوریم دهها پاجوش افزایش می نماید که از جدا کردن آن از بوته ی مهم میتوان آن را تکثیر کرد.

آنتريوم آندرانوم حاوی کریستالهای سمی کلسیم اگزالات (raphides) است و در صورت مصرف باعث تحریک دردناک دهان و گلو و منجر به تاول زدن و ایجاد مساله در بلع غذا و کلفت شدن صدا می شود .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …