خانه / مقالات / پیدا کردن شغل در سوئیس

پیدا کردن شغل در سوئیس

مهاجرت به سوئد

سوئیس یک کشور دیدنی زیبا ست.در کنار این زیبا یی ها و کیفیت بالای زندگی در این کشور، سوئیس کشور فوق العاده جهت کار کسب درآمد است.اما در این کشور رقابت جهت کسب شغل بسیار زیاد خیلی است و در این بین فرصت کسب شغل برای افرادی که ملیتی غیر از اتحادیه اروپا دارند کمتر است.این شرایط برای افرادی که در تخصص خود مهارت کامل دارند هم وجود دارد.شرایط پیدا کردن شغل در اکثر کشور های اتحادیه اروپا به این شکل است که ی که شغلی آگهی می شود، اولویت اول با افراد بومی متقاضی شغل است، چنانچه نیرو از اقراد بومی تامین نشود،درخواست های متقاضیان از کشورهای همسایه ای که در اتحادیه اروپا می باشند نقد می شود چنانچه باز نیرو تامین نشود به درخواست های مهاجرین جویای کار پرداخته می شود.

کار در سوئیس

کشور سوئیس دارای یک اقتصاد با ثبات و پایدار است.نرخ بیکاری در سوئیس در بین کشورهای پیشرفته مدرن بسیار زیاد پایین تر است هرچند طبق اعلام دبیرخانه امور اقتصادی این کشور (SECO) در ماه مِی در سال ۲۰۱۴ نسبتا حدود ۳ درصد از بیکاران این کشور را مهاجرین تشکیل میدهند.طبق آمار های اعلام شده شاغلین در کشور سوئیس از نظر درآمد سالیانه بالاترین سقف درآمد را در جهان دارند.تعطیلات سالیانه در این کشور حداقل ۴ هفته در سال است .اگر به این موارد مزیت امنیت اجتماعی در این کشور را اضافه کنیم به طور قطع می توان گفت که شما در یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر سطح کیفی زندگی حضـور دارید.اما برای رسید به این ویژگی ها باید به دنبال شغل در این کشور باشید که باید گفت فرصت های شغلی در این کشور محدود است رقابت جهت کسب این موقعیت ها بسیار زیاد بالاست.این رقابت برای مهاجرین جویای کار بسیار زیاد سخت تر است .

مشاغل موجود در سوئیس

سوئیس ممکن است که کشور کوچک باشد اما قوت کار این کشور قوت ماهری است.سوئیس یک کشور با اهمیت صنعتی است که نیمی از درآمد حاصل از صادرات را از راه مواد شیمیایی، مهندسی برق و … است که باعث شده این کشور را به یکی از مراکز مالی بزرگ در جهان تبدیل نماید .شغل جهت متقاضیان ماهر در زمینه مهندسی فناوری، دارو سازی، کارهای بانکی،بیمه وجود دارد که هرکدام از شاخه ها برای جذب شرایط ویِژگزینشه خود را دارد.شرکـت های چن ملیتی بسياري در سوئیس وجود که اکثر آنها مدیرانی انگلیسی زبان دارند، شرکت های مانند : ستله ، نوارتیس زوریخ بیمه ، روشه، کردیت سوئیس، آدکو ، SWISS RE و گلنکور.بسياري از سازمانهای بین المللی در ژنو قرار دارند.امکان پیدا شدن کار در سازمان هایی مانند سازمان تجارت جهان ی، صلیب سرخ بین المللی هم برای شما وجود دارد.

شفافیت در محیط کسب کار

تمام ايالتهای سوئیس با وضع قوانین مالیاتی و ساختار حقوقی منعطف جهت جذب شرکـت ها با رقابت ميکنند که در نتیجه سوئیس را به یکی از رقابتی ترین فضاهای کسب کار در سطح جهان تبدیل کرده است. به علاوه اين کشور بستری منحصر به فرد برای کار شرکـت های با اندازه کوچک متوسط (SMEs) که اهمیت افزوده بالایی ايجاد میکنند، فراهم کرده است به نحوی که اکثریت کمپانی های فعال در سوئیس (۹۹ درصد) موسساتی با اندازه کوچک و مبوسیله ند که با کمتر از ۲۵۰ نفر کارمند تمام کار میکنند. ساختار حقوقی راه اندازی کسب کار در سوئیس پروسه شفاف و آسان است كه اکثرا ٌ حدود ۲ هفته زمان ميبرد. از دیگر مزیتهای سوئیس آزادی تملک املاک بوسیله خارجیها مشوقهای اقتصادی و سرمایه گذاری (مانند معافیتهای مالیاتی) است که دولت جهت صنایع جدید اشتغالزا فراهم می نماید . همين طور قانون کار در سوئیس به عنوان یکی از آزادترین منعطفترین قوانین در سطح اروپا شناخته ميشود که منجر به بالاترین میزان ساعت کار در هفته کمترین میزان اعتصاب سازمانی شده است.

ویزا و اجازه کار در سوئیس

ویزای کار در کشور سوئیس از چندین راه به متقضیان داده می شود. یکی از طرق اخذ ویزای کار سوئیس این است که فرد در کشورسوئیس یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای مجموعه معتبردر سوئیس است دریافت نماید که فرد نیز می بایست شرایط مورد نیاز را داشته باشد.در صورتی که شخص ویزای کار بتواند چهار سال بصورت پیوسته در سوئد کار قانونی و بصورت تمام زمان صورت دهد بعلاوه از قوانین مالیاتی کشور سوئد تبعیت نماید . امکان تبدیل ویزای کار خود را به اقامت دائم سوئد را به دست می آورد.
گفتنی است که شغل مورد نظر می بایست حداقل در آمدی معادل ۱۳ هزار کرون سوئد یا نسبتا ۲۳۰۰ دلار قبل از کسر مالیات را فراهم آورد.علاقمندان به اخذ ویزای کار در سوئد قادر خواهند بود از همان بدو امور درخواست ویزای کار سوئد ، جهت خانواده خود نیز بصورت ویزای همراه درخواستی را تسلیم سفارت کنند.

همين طور تحصیل در سوئیس در تمام مقاطع برای افرادی که اجازه ی کار در سوئد را دارند تمام ی اعضای خانواده ی ایشان رایگان است و افراد بالغ خانواده ی فردی که ویزای کار سوئد را در اختیار دارند هم حق کار تمام در سوئد را دارا می باشند .اقتصاد اروپا از تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کاردر کشور های این اتحادیه نسبتا مشابه است. این کشور ها،همين طور در اعطای اجازه اقامت دادن تابعیت به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. سوئیس عضو شنگن نیست ولی عضو اتحادیه اروپا و انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) است. در سال ۱۹۹۹میلادی سوئیس با اتحادیه اروپا قرارداد بست و عضوEFTA گردید. به سبب این قرارداد، داد و ستد بین کشورهای عضو اتحادیه با سوئیس آسان تر گشت. بانکداری در سوئیس یکی از با اهمیت ترین بخش‌های این کشور محسوب می‌شود. کمپانی ‌های بیمه نیز سهم بسياري در اقتصاد سوئیس دارند. دیگر بخش مهم اقتصادی صنعت توریسم است.ژنوو و زوریخ جزء شهرهای گردشگری هستند . همين طور کوهستان‌های این کشور میزبان گردشگرانی هستند که جهت ورزش‌های برفی به این کشور سفر می‌ کنند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …