خانه / مقالات / واژینیسموس چیست ؟

واژینیسموس چیست ؟

doctorkhalili

به سفت شدن غیر ارادی واژن در زمان مقاربت واژینیسموس می گویند این عارضه بر تاثیر انقباض شدن غیرارادی ماهیچه واژن است .

در واژینیسموس زنان عزم و کنترلی در مساوی سفت شدن واژن ندارند . این عارضه سبب می شود که ماهیچه ها در زمان مقاربت سفت شده مانع دخول شوند در بعضی از موارد زنان علت رخ دادن این علت را نمی دانند .

سفت شدن واژن ممکن است سبب ظهور موارد زیر شود :

سوزش واژن

درد در زمان مقاربت

تیرکشیدن واژن در مقاربت

مساله در زمان دخول

دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان ، زایمان و نازایی با اهمیت ترین علت باکره ماندن اشویِژگزینشه متاهل را واژینیسموس می داند ، در گاهي از موارد سفت شدن به گونه ای است که سبب بسته شدن دهانه واژن می شود اگر این مریضی سریعا ویرایش نشود دهانه واژن بسته می شود آقایان در زمان مقاربت جنسی قادر به دخول نخواهند بود .

از اثرات واژینیسموس سفت شدن ماهیچه های کف لگن و واژن سفت است . به طور کلی دو نوع واژینیسموس وجود دارد :

واژینیسموس اولیه :

این نوع واژینیسموس سبب می شود که در وقت مقاربت جنسی به اسپام ماهیچه درد بسياري متوجه شخص شود بانوانی که به واژینیسموس اولیه مبتلا می باشند به درد نمی توانند تحت معاینه لگنی یا استفاده از تامپون بپردازند ، در نتیجه زوجین باکره باقی می مانند .

واژینیسموس ثانویه :

این نوع عارضه در طول زندگی رخ می دهد به گونه ای که فرد سالها در زمان مقاربت هیچ گونه دردی نداشته است ، اما به یکباره در وقت مقاربت جنسی با درد مواجه می شود و از انجام دادن مقاربت به علت درد شدید اجتناب می نماید .

علت ایجاد شدن واژینیسموس ثانویه ممکن است موارد ی نظیر زایمان ، ضربه میل کردن زخم جراحی و یا تغییر در زندگی باشد . در زمان رخ دادن واژینیسموس ثانویه ماهیچه های کف لگن به شکل غیرارادی در زمان نزدیکی سفت شده که امکان انجام نزدیکی وجود ندارد و یا در زمان نزدیکی سوزش درد شدیدی متوجه شخص می شود .

علت واژینیسموس:

دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان زایمان نازایی علت رخ دادن واژینیسموس برای افراد گوناگون را مفرق دانسته اند اما مهم ترین عواملی که سبب ظهور این بیماری می شود را موارد زیر بیان می کنند :

ترس و نگرانی از حاملگی
ترس و نگرانی از عفو نت
داشتن سابقه ناموفق دخول
دلهره و ترس از آسیب نزدیکی
فرق های فرهنگی در خصوص روابط جنسی
سابقه سوء مصرف جنسی
داشتن اطلاعات غلط از کار جنسی و…
درجه بندی واژینیسموس از لحاظ علایم به چهار دسته تقسیم می شود :

درجه واژینیسموس :

اشخاصی که در این وهله قرار دارند در مقاربت جنسی حس تنگی واژن می کنند و یا در زمان مقاربت با سوزش و درد روبرو شده ، در واژینیسموس درجه شخص با گرفتگی عضلاتی مثل پوبوکوکسی ژئوس روبرو هستند زیرا اسپام رخ می دهد .

جهت بازبینی واژینیسموس درجه یک می توان از لیزر مونالیزا تاچ یاری گرفت ،با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ مساله منقبض شدن ماهیچه ها را اصلاح کرد .

درجه دو واژینیسموس :

در این وهله از شخص از رابطه جنسی نه فقط لذت نمی برد بلکه به دلیل سوزش و درد شدید در زمان نزدیکی زیاد آزارده خاطر می شود زیرا عضلات زنان در این وهله از ابتدا تا انتها نزدیکی منقبض شده است .

درجه سوم واژینیسموس :

در وهله درجه سوم واژینیسموس به دلیل انقباض شدید عضلات واژن حرکت آلت دشوار است و در اکثر مواقع رابطه جنسی ناموفق است واکثرا ٌ دخولی صورت نمی گیرد .

درجه چهارم واژینیسموس :

شدیدترین درجه واژینیسموس این وهله است زیرا بانوان به بیزاری مقاربت جنسی مبتلا شده اند و مجوز نزدیکی را به همسر نمی دهند ، در این مواقع به شکل غیر ارادی بانوان ران ها را جمع کرده مقعد را بالا نگه می دارند .

با استفاده از لیزر مونالیزا تاج می توان به بازبینی هر چهار وهله از واژینیسموس پرداخت ، خوشبختانه به دلیل وارد شدن لیزر مونالیزا تاچ به فیلد پزشکی اصلاح واژینیسموس با لیزر فراهم شده است .

باورهای غلط در خصوص واژینیسموس :

بانوانی که به این بیماری مبتلا هستند تمایلی به انجام میل جنسی ندارند .

این تصور خیلی غلط هست زیرا این اشویِژگزینشه به دلیل درد شدید در زمان مقاربت جنسی از انجام دادن مقاربت جنسی داشتن رابطه سر باز می زنند ، در صورتی این بانوان از لحاظ تحریک میل جنسی کاملا عادی نرمال هستند .

انجام دخول با قدرت و به زور سبب رفع مساله خواهد شد :

انجام دخول با قدرت زور فقط سبب بدتر شدن شرایط می شود .

میل نمودن مشروبات الکی وتماشای فیلم دیدنی های تحریک کننده سبب بازبینی واژینیسموس می شود :

این تصور نیز غلط است زیرا بانوانی که به این بیماری دچار هستند ، میل جنسی دارند فقط نیاز به ویرایش علت منقبض شدن ماهیچه ها دارند که با مصرف از لیزر مونالیزا تاچ می توان به راحتی این مساله را حل نمود .

واژینیسموس اصلاح ندارد :

خوشبختانه بازبینی واژینیسموس با لیزر مونالیزا تاچ میسر است .

ویرایش واژینیسموس با نقش درست همسران :

دکتر لیلا خلیلی پیشکسوت لیزر در بیماری های زنان در ایران اظهار می کنند که نقش مردان جهت ویرایش این اختلال خیلی مهم است .

زوج با پشتیبانی همسر خود بعد از گذشت مراحل اصلاح می توان از انجام کار های جنسی لذت ببرد ، در نتیجه مردان نمی بایست انتظار نامتعارف از زنان داشته باشند بلکه به پشتیبانی همسر در مراحل اصلاح بپردازد هم چنین آقایان نبایستی در دوره ویرایش به داشتن رابطه جنسی اصرار ورزند و یا به زور این کار را انجام دهند .

نکات با اهمیت زیاد در خصوص واژینیسموس :

اصلاح با مصرف از لیزر

با مصرف از لیزر مونالیزا تاچ می توان به شکل ایمن اثر گذار بدون خونریزی به ویرایش واژینیسموس پرداخت ، ویرایش واژینیسموس با لیزر یکی ازروش های اصلاح ی است که در کمترین زمان ممکن می توان به بازبینی این بیماری می پردازد .

برای واژینیسموس هیچ داروی تجویز نمی شود اما جهت آرامش فرد از داروهای آرام بخش و خواب آور مصرف می کنند .

برای ویرایش واژینیسموس هیچ محدودیت کار و رعایت رژیم غذایی ندارد .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …