خانه / مقالات / صبر در یادگیری زبان انگلیسی

صبر در یادگیری زبان انگلیسی

ترجمه مقاله

زمان ی‌که صبرتان برای گفتگو به زبان انگلیسی سرشار می‌شود.

دگرگونی عادت‌های فکری شما جهت سازگاری با زبان جدید زمانبر است.

امروز در مورد ‌ی ظرفیتی می‌خواهم حرف کنم که باور دارم هر زبان‌آموزی به داشتن آن نیاز دارد و این ظرفیت صبر حوصله است. یادگیری زبان انگلیسی مثل آب میل کردن نیست بلکه نیازمند دگرگونی عادت‌های فکری شماست که فرآیندی زمان‌بر است. گاهي وقتها با فکر می‌کنم که این شگردهای مرسومی که زبان آموزان مصرف می‌کنند، مانند حفظ کردن کلمه به روش‌های تکرار فاصله‌دار (مانند جعبه لایتنر)، یا خواندن فهرست‌های خیلی دورودراز عبارت (مانند کتاب ۵۰۴)، یا خواندن کتاب‌های گرامری فراگیر، در واقع اتصال کوتاه دادن به فرایندی است که زمان زیاد بسیار زیاد ی را می‌طلبد. به مفهومزبان‌آموز قصد دارد که با این روش‌های به‌ظاهر سرراست، زمان یادگیری زبان انگلیسی را کوتاه‌تر نماید درحالی‌که اینروش بیشتر به شکست می‌انجامد. بنده تجربه‌ی افراد دیگر را دراین‌باره نمی‌دانم ولی خودم به‌تنهایی بارها کتاب ۵۰۴ و کتاب گرامر انگلیسی (English grammar in use ) را شروع کردم ولی هیچ‌گاه نتوانستم حتی یک‌دهم کتاب را کامل بخوانم. چنانچه شما هم با این تجربه برخورد داشتید مساله از توانایی شما نیست، به جای آن مساله از دیدگاه است. یادگیری زبان انگلیسی نیازمند درگیری زیاد با محتوای انگلیسی، یعنی خواندن، شنیدن، گفتگو به زبان انگلیسی است تا عادت‌های فکری شما تغییر یابد.

دگرگونی عادت فکری در یادگیری زبان انگلیسی به چه معنا است؟

اولین چالش عادتی: سوم شخص مفرد به زبان انگلیسی

ساده‌ترین و نخستین مشکلی که فارسی‌زبانان در زبان انگلیسی با آن برخورد می‌کنند چالش سوم شخص مفرد در حال آسان است. مانند He goes بجای He go. توجه بفرمایید که توضیح این دستور گرامری زیاد آسان است. زیرا جهت همه‌ی ضمایر دیگر یک حالت بکار می‌رود فقط برای سوم شخص مفرد است که فعل تغییر می‌کند. به مفهومI go، you go، s/he goes، we go، they go. اگرچه توضیح این مساله خیلی آسان است ماه‌ها یا حتی ممکن است سال‌ها وقت می‌برد که ذهن کاملاً به آن عادت نماید .

دومین چالش عادتی: ناهمسانی مذکر و مؤنث در زبان انگلیسی

دومین چالش ناهمسانی سوم فرد مؤنث مذکر در زبان انگلیسی با فارسی است. در زبان فارسی با مؤنث مذکر به یک دید نگاه می‌شود ولی این مورد در زبان انگلیسی تفاوت دارد. این دستور گرامری نیز یک مفهوم ساده دارای توضیح ی آسان است ولی فارسی‌زبان بعد از سال‌ها تست زبان انگلیسی ممکن است موفق یتی در میزان ۵۰ درصد در به‌کارگیری درست این دستور گرامری داشته باشد.

خواندن گرامر زبان انگلیسی فرق چندانی را در گفتگوی شما به زبان انگلیسی ایجاد نمی‌کند.

با این اوصاف اقطعا لا اکنون جهت شما آشکار شده باشد که چرا خواندن گرامر زبان انگلیسی فرق چندانی را در گفتگوی شما به زبان انگلیسی ایجاد نمی‌کند. حتی اگر شرح ات گرامری را به‌خوب ی درک بکنید ، بسیار زیاد زیاد ی نیاز است که عادت‌های فکری شما تغییر مهم نماید و خود را با زبان نو سازگار سازد. بله اگر درگیر نوشتن نوشتاری پژوهشی یا یک نامه‌ی رسمی به زبان انگلیسی هستید ممکن است کتاب شرح ات گرامری بتواند به شما یاری بکند. در این موضوع انگلیسی‌زبانان نیز با شما شریک هستند چنانچه در دستور گرامری یک نوشته شک داشته باشند به کتاب مراجعه می‌کنند. ولی هیچ انگلیسی‌زبانی گفتگو را با خواندن کتاب یاد نگرفته است. پس شما نیز سعی نکنید که این راه دورودراز را با خواندن کتاب‌های گرامری یا هرآموزش دیگری که ادعای سرعت بالا را در یادگیری زبان انگلیسی دارد کوتاه بکنید .

جهت یادگیری زبان انگلیسی بایستی صبور باشد

بنده به‌طور کامل خواندن گرامر انگلیسی یا یادگیری لغت با استفاده از روش‌های تکرار فاصله‌دار را نفی نمی‌کنم. ممکن است برای گروهی این روش‌ها جذاب انگیزه‌بخش باشد. ولی سخن بنده این است که امید نداشته باشید با این روش‌ها یک پیشرفت ناگهانی در زبان انگلیسی داشته باشید. دست‌کم بنده هیچ نمونه‌ای را تجربه نکرده ‌ام که فقط با به‌کارگیری اینراهنمای به جایی رسیده باشد. زبان انگلیسی مانند یک ورزش فیزیکی است. همان‌گونه که جهت موفق یت در ورزش هیچ‌گونه راهکار بلندمدتی به‌جز درگیری بیش‌ازحد با آن وجود ندارد، در زبان انگلیسی فقط درگیری خیلی است که باعث پیشرفت شما می‌شود. انتخاب یک نحوه درست برای یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند سرعت پیشرفت شما را بیشتر نماید ولی این موضوع فقط ۲۰ درصد موفق یتتان را تضمین می‌کند. ۸۰ درصد بجای مانده همین طاقـت شما و بالا ماندن انگیزه‌ی شما در یادگیری زبان انگلیسی به‌طور کلی موارد روان‌شناختی مرتبط با این مورد است. پس توصیه پایانی بنده به زبان آموزان این است که صبور باشند. اگریادگیری زبان انگلیسی با روشی معقولانه ادامه دهند قطعاً موفق می‌شوند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …