خانه / مقالات / موفقیت در کسب و کار

موفقیت در کسب و کار

یکی از نکات مهم در انتخاب شغل توانمندی فرد در آن است.تعداد خیلی بسياري از کسب و کار ها را می بینیم که در سال های اول کار شکست می خورند. آن چیست؟ یکی از اصلی ترین دلایل آن این است که فردی که کسب و کار را راه اندازی کرده است تجربه بسیار زیاد ی در آن حوزه ندارد صرفا بر طبق یکسری شنیده ها وارد آن شده.زیاد ی از شغل ها از بیرون جالب به نظر می رسند اما زمانی که شخص وارد آن ها می شود با چالش هایی مواجه می شود که هرگز فکر آن ها را نمی کرده است.


ساخت فروشگاه

درآمد,راهنمای کسب درآمد میلیونی,کسب و کار اینترنتی,کسب درآمد اینترنتی,درآمد اینترنتی,کسب درآمد از اینترنت,کسب درآمد,زپو

چه شغلی را گزینش کنم؟ فلان شغل بهتر است؟ نظر شما در رابطه با شغل …چی هست؟

توصیه های که من در جواب به سوالات فوق دارم:

بر روی ی ها داشته های سرمایه گذاری بکنید .

کیست آن که صد گوسفند داشته باشد و یکی از آن گوسفند ها گم شود او آن نود نه را وا نگذارد به دنبال آن گم شده نرود! /انجیل لوقا

فهرستی از توانمندی ها و دارای ی های خود را بنویسید.سعی بکنید هر چه که به ذهنتان می آید یادداشت بکنید .به عنوان مثال من خط تلفن همراه دارم.یک موتور سیکلت دارم،دو نفر رفیق دارم که در حوزه مواد غذایی کار می کنند(دقت بکنید دارای ی تنها دارای ی مالی نیست،ارتباطات آدم ی بسیار زیاد اوقات از دارای ی های مالی با اهمیت تر هستند !) ……

به جای اینکه دنبال نداشته ها بروید ببینید چه داشته های دارید از آن ها چه استفاده ای می توانید بکنید.

قبل از گزینش هر شغلی مدتی در آن شاگردی بکنید !

بله شاگردی بکنید .اگر می خواهید بزرگی بکنید ابتدا باید در مساوی بزرگان سر خم بکنید و از آن ها بیاموزید.وارد چه حوزه شغلی می خواهید شوید؟ فردی را پیدا بکنید که در آن حوزه به خوب یت رسیده باشد.به سراغ او بروید و جهت او کار بکنید .وقتی که برای کسی کار می بکنید با سرعت فوق العاده بالایی تجارب ارزشمند ی پیدا می بکنید که ممکن است در آینده نداشتن هر یک از آن ها باعث شکست کسب کار شما می شد! در کار کردن جهت دیگران شما با چالش های آن شغل آشنا می شوید ،تامین کنندگان مواد اولیه را می شناسید ،با بازار ها، مشتریان رقبا آشنا می شوید و برای خود اعتبار کسب می بکنید .حداقل شش ماه در آن حوزه ایی که می خواهید کار راه اندازی بکنید ، کار بکنید و بعد در صورتی که احساس کردید به توانمندی رسیده اید کار را شروع کنید.

قبل از تولید محصول،حداقل شش ماه آن محصول را در بازار بفروشید.

هدف تولید فروش است و تولید بدون فروش یعنی زباله!بسياري از افراد می روند به اصطلاح شاگردی می کنند و به فرآیند تولید کاملا مسلط می شوند ولی از یک چیز غافلند و آن بازار است .دانش بازاریابی می گوید به جای اینکه تولید بکنید و بعد به دنبال مشتری یابی بروید ابتدا مشتری را بیابید برای آن تولید بکنید .

زندگی افراد با سابقه در آن شغل را نقد بکنید .

اگر می خواهید جنبه مالی کاری را ارزیابی بکنید افرادی را بیابید که سال های زیاد در آن شغل در حال کار می باشند .به عنوان مثال اگر می خواهید وارد کار تاکسی شوید بروید افرادی را پیدا بکنید که ده سال هست در این زمینه کار دارند.اهمیت وضعیت مالی آن ها را ارزیابی بکنید مطلوب شما هست یا نه؟گاهي اوقات ممکن است در یک نگاه از بیرون ،درآمد های شغل کاملا با واقعیت مفرق باشد.با نقد وضعیت افرادی که در حوزه مورد نظر شما فعال می باشند می توانید به تخمین بهتری دست یابید.

با افراد موفق در آن حوزه مشورت بکنید .

در هر حوزه ایی که می خواهید کار بکنید ،افراد موفق در آن حوزه را بیابید و با آن ها مشورت بکنید از آن ها روش ی بگیرید.به عنوان مثال چنانچه می خواهید وارد حوزه تولید قارچ شوید افرادی را بیابید که در این شغل به خوب یت های چشـم گیر رسیده اند ،با آن ها مشورت بکنید .اگر می خواهید زمینه روش رایانه کار بکنید ،آموزش گاه داران موفق را بیابید و از آن ها آموزش ی بگیرید.دقت بکنید با افراد موفق آن زمینه مشورت بکنید و نهبقیه زمینه ها.اگر می خواهید کارخانه تولید پروفیل upvc راه اندازی بکنید فردی که روش گاه رایانه موفق دارد الزاما نمی تواند مشاور خوب ی جهت شما باشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …