خانه / مقالات / آشنایی با رشته مدیریت هتلداری

آشنایی با رشته مدیریت هتلداری

در جامعه امروزي صنعت گردشگري به دليل گستردگي كه به وجود آورده است باعث پر تعداد افراد شاغل در اين صنعت شده است روز به روز بر ارزش آن مي­افزايد به گونه­اي كه صنعت گردشگري بزرگترين و پر مخاطب­ترين صنعت در دنيا معرفي شده است. افراد شاغل دراين صنعت افرادي هستند با آداب و رسوم، زبان، فرهنگ رفتارهاي گوناگون كه در اين عرصه فعالی ت مي­كنند و همه­ي آنها با يك زبان مشترك يعني زبان گردشگري با يكديگر در رابطه می باشند . امروزه يكي از پايه­ هاي اصلي اقتصاد بسياري از كشورها وابسته به صنعت گردشگري است. صنعت گردشگري در شروع مبتني بر تجربه­ي افراد بود ولی افزایش سريع اين صنعت باعث شد مباحث گردشگري رشته­هاي وابسته به آن به جمع رشته­هاي تحصيلي در دانشکده ­ها اضافه گردد و نيرو­هاي متخصصي را در جامعه توريست­ پذير پرورش دهد. ايران يكي از ۱۰ كشور نخست در صنعت گردشگري معرفي شده است كه تا كنون نتوانسته است به جايگاه اصلي خود در اين صنعت دست يابد. حال با توسعه­ي علمي گردشگري در دانشگاه ­هاي ايران تحصيل دانشجويان در رشته ­هاي مدیریت هتلداری مي­توان قدم­هاي مثبتي در توسعه­ي صنعت گردشگري برداشت. هتلداري كه يكي از زيربناهاي اساسي جذب گسترش توريسم و گردشگري است رشته ­ي مديريت هتلداري را پديد آورده است و افراد مدير ماهري را در جهت پيشرفت و توسعه­ي اهداف گردشگري آموزش مي­دهد.


هتل اترک مشهد

مهارت­ها در رشته مديريت هتلداري:

مهارت­هايي كه دانشجويان در دوره كارشناسي فرا مي­گيرند زياد وسیع است به همين علت به برخي از آن­ها در زير اشاره مي­كنيم :

۱٫مديرت بخش­هاي مختلف هتل اعم از : مديريت غذا نوشابه، مديريت فرانت آفيس، مديريت خانه­داري، مديريت حسابداري، مديريت روابط عمومي، مديريت تشريفات، مديريت منابع آدم ي، مديريت بخش بازاريابي فروش، مدير شب، مدير داخلي، مدير ايمني، و… كه دانشجويان طي دوره­ي آموزش ي تمامي وظايف و مسؤليت­هاي هر كدام از موارد بالا را فرا مي­گيرند و به آن تسلط مي­يابند.

۲٫به كاربستن روش­هاي سودآور و كنترل آن جهت هتل

۳٫رابطه با مشتري جذب آن جهت فروش اتاق­ها

۴٫توانايي رابطه با مهمانان خارجي

۵٫توانايي تهيه­ي انواع غذاها شيريني­هاي داخلي و خارجي

۶٫كار با رايانه نرم­افزار تخصصي پذيرش در هتل

۷٫ چيدمان ميز سفر ه آرايي

۸٫ توانايي سرويس دهي به روش­هاي مختلف

۹٫ رسيدگي به امور مراسم­ها، جشن­ها و تشريفات

۱۰٫اجراي اص ولی روش­هاي خانه­داري

۱۱٫حسابرسي صندوق­هاي مختلف در هتل

۱۲٫اجراي پروگرام ­هايي براي ارتباط خوبتر بخش ارتباطات عمومي با مشتريان

۱۳٫تبليغات، بازاريابي و فروش

۱۴٫منو نويسي

۱۵٫انتخاب اصولي در خريد وسايل هتل

۱۶٫و …

در كل با فراگيري مهارت­ها، تحقيق، كار و بدست آوردن تجربه شخص تحصيل كرده در اين رشته مي­تواند در بالاترين سمت مديرهتل و معاون هتل مسؤل شود.

نکته مهم:

چنانچه هنوز ثبت نام نکرده اید برای درخواست مشاوره تلفنی این فرم را تکمیل بکنید و یا عدد ۲ را به ۳۰۰۰۶۰۱۶ پیامک نمایید. مشاورین مرکز در اسرع با شما ارتباط گرفته و اطلاعات جامعی پیرامون دوره آموزش مجازی مديريت هتلداري مدرک معتبر انتها دوره آن در اختیارتان خواهند گذاشت.

بازار كار و موقعيت شغلي فارغ ­التحصيلان رشته مديريت هتلداري:

موقعيت شغلي فارغ ­التحصيلان رشته مديريت هتلداري ابتدا در هتل­ها خواهد بود و چنانچه فارغ ­التحصيل شغل مناسبي در هتل نيافت مي­تواند در زمينه­ هاي تخصصي صنعت هتلداري اشتغال يابد از عبارت اشتغال در واحد­هاي پذيرايي اقامتي مثل : كافي­شاپ رستوران و مجموعه­ هاي جهان گردي، كارشناس اطلاعات جهان گردي براي مؤسسات ملی جهان گردی، مهماندار براي شرکـت ‌های حمل و نقل هوایی، آموزش در مؤسسه­ هاي روش ي جهان گردي و هتلداري، اشتغال در آژانس­هاي جهان گردي، و ..

ما این رشته را به علاقمندان این رشته توصیه می کنیم.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …